• Pzt - Cts. 9:00 - 19:00
  • Bizi Arayın 0216 442 23 00
  • Bizi Arayın 0532 698 77 88
  • İstanbul Maltepe

Evcil hayvan sahibi olmanın, hem bizim hem de çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal sağlığına katkıları olduğu kanıtlanmış bir gerçektir. Birlikte vakit geçirdiğimiz, sevgimizi ve ilgimizi gösterdiğimiz evcil hayvanlarımızın, sağlık sorunları ile de doğru bir şekilde ilgilenmemiz gerektiğinin farkında olmamız gerekir. Bir rahatsızlıkları olsun olmasın, onların düzenli aralıklarla uzman veterinerler tarafından sağlık kontrolünden geçmesi ileride oluşabilecek sorunların önüne geçer. Evcil hayvanlarda sağlık konusunun büyük bir bölümünü ise diş sağlığı oluşturmaktadır.

Diş sağlığı yalnızca ağız bölgesi ile ilgili bir konu değildir. Üzerinde dikkatle durulması gereken diş sorunları, hayvanın genel sağlığı üzerinde de son derece etkilidir. Zamanında ilgilenilmeyen bu sorunlar genel beden sağlığını tehdit edecek bir aşamaya gelebilir. Özellikle iltihap oluşumları, zaman içinde yayılma ve ölümcül aşamalara gelecek hastalıklara yol açmaya meyilli sorunlardır. Bununla birlikte, diş sağlığı evcil hayvanın doğru beslenmesinde ve sindirim sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmasında son derece etkilidir.

Diş problemlerinde önem verilmesi gerekilen evcil hayvanların başında kediler ve köpekler gelmektedir. Bu tür evcil hayvanlarda meydana gelen diş sorunları oranı sanıldığından çok daha fazladır. Özellikle yetişkinlik evresine girildikten sonra birçok köpek ve kedi türünde genel diş sağlığı ile ilgili problemlerle karşılaşılmaktadır. Bundan dolayı ileride oluşabilecek pek çok sağlık sorununa neden olabilecek ağız ve diş sağlığı sorunları için düzenli kontrolün yapılması şarttır.

Donanımlı veteriner kliniğimizde, dişlerin düzenli olarak temizlenmesi, varsa çürüklere müdahale edilmesi ve tartarların ortadan kaldırılması gibi birçok işlem yapılabilmektedir. Bunun yanında evde uygulayacakları bakım yolları veterinerlerimiz tarafından hayvan sahiplerine bildirilecektir. Hem diş sağlığı hem de genel sağlığı ilgilendirecek her türlü sorunun önceden tespit edilmesi için kuruluşumuzdan düzenli muayene hizmeti alabilirsiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5 puan)
Tıkla Ara Veterinere Sor?