• Pzt - Cts. 9:00 - 19:00
  • Bizi Arayın 0216 442 23 00
  • Bizi Arayın 0532 698 77 88
  • İstanbul Maltepe

Bakımlarını üstlendiğimiz evcil hayvanlarımızın güvenliği ve sağlığı bizim için önemlidir. Düzenli olarak yapılan veterinerlik kontrolleri onların sağlığı ve mutluluğu için gereklidir. Son yıllarda çok daha geniş imkânlarla hizmet veren kliniklerde, düzenli kontroller ve acil müdahale işlemleri çok daha hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Günümüzün modern veterinerlik uygulamalarından biri de mikroçiplerdir.

Evcil hayvanların gerekli görüldüğünde bakılacağı birer kimliği vardır. Bunun yanında sahipleri evcil hayvanlar için isminin yer aldığı özel tasmalar kullanırlar. Kimliklerin her an yanımızda olmaması ya da tasmaların çalınması veya kaybolması durumlarına karşı, çok daha sağlıklı bir çözüm olan mikroçipler giderek yaygınlaşmaya başlamıştır. Özellikle Avrupa Birliği, seyahatlerde evcil hayvanlarda mikroçip bulunmasını yasal bir zorunluluk haline getirmiştir. Bu yöntem, kayıp hayvanların tespit edilmesi veya terk edilen hayvanların sahiplerinin ceza alabilmesi için de son derece yararlı görülmektedir.

Mikroçipler, evcil hayvanlarda birer kimlik görevi gören aparatlardır. Oldukça küçük boyutlardaki bu mikroçipler, uygulandığı evcil hayvan üzerinde herhangi bir rahatsızlık oluşturmaz. Mikroçip içerisinde özel olarak kodlanmış rakamlar bulunmaktadır. Bu rakamlar, bakımını üstlendiğimiz dostlarımızla ilgili bilinmesi gereken özellikleri taşımaktadır. Aynı kodlamanın başka bir evcil hayvanda olmaması için tüm bilgiler kayıt altına alınır, veri tabanında depolanır.

Mikroçiplerdeki bilgiler, kendilerine özel üretilmiş okuyucular tarafından taranabilmektedir. Mikroçiplerin varlığı dostlarımıza zarar vermediği gibi, aynı zamanda fiziksel açıdan herhangi bir sağlık sorununa neden olmayacak bir yapıda üretilirler. Ancak bir uzman veteriner tarafından uygulanacak mikroçipler, basit bir şekilde deri altına enjekte edilerek sabitlenirler.

Düzenli kontrollerden diş sağlığına, bakım ve temizlik işlemlerinden mikroçip implantına kadar, geniş bir alanda veterinerlik hizmetleri veren kurumumuzdan siz de yararlanabilirsiniz. Güncen teknolojiyi takip eden ve geniş olanaklara sahip kliniğimizde, günümüzün en geçerli teşhis ve tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (3 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5 puan)
Tıkla Ara Veterinere Sor?