• Pzt - Cts. 9:00 - 19:00
  • Bizi Arayın 0216 442 23 00
  • Bizi Arayın 0532 698 77 88
  • İstanbul Maltepe

Yavru Kediniz Neden Yatakta Uyumamalı

Yavru kediler, sevimliliği ile hayatımız renk katan ev hayvanlarımızdan birisidir. Özellikle çocuklar başta olmak üzere yetişkinler de onlarla birlikte yatmak isteyebilir. Bu da sevgi ifadelerinden birisi olarak kabul edilebilir. Acaba yavru kediyle yatağımızı paylaşmalı mıyız? Kedilerin yalnız uyumaları hem kedi sahipleri hem de kedi için son derece doğru bir davranıştır. Uyku alanları kişilere özel olmalıdır. Bunun için yavru kedinin yatağı özenli bir şekilde yapılıp konforu artırılabilir. Birlikte yatıldığı takdirde henüz tuvalet alışkanlığını edinememiş kediler sürprize sebebiyet verebilir.

Gece Mesaisi İstemiyorsanız

Kimse gecenin bir yarısında kalkıp kedi dışkısı temizlemek istemez. Ayrıca tuvalete götürme de uykusu ağır olan ev hayvanı sahipleri için bir problem teşkil edebilir. Bu da ekstra enerji kaybı demektir. En azından tuvalet eğitimini alana kadar yavru kedilerle yatağınızı paylaşmamalısınız. Ayrıca kedinin ezilme hatta ölme riski de bulunmaktadır. İstemeden üzerine yatılan kedi haberleri medyada zaman zaman yer almaktadır. Bunula birlikte kedinizin yataktan düşmesi ve bir yanını incitmesi de olası riskler arasındadır. Bu nedenle hem kediciğin sağlığı hem de rahatı bakımından ayrı yatak iyidir.

Yavru Kedi Bakımında Dikkat

Boyutları ele alındığında 6 aylıktan küçük kedilerle yatağınızı paylaşmamakta büyük fayda var. Öte yandan ailenizde alerjik reaksiyon söz konusu ise yatak odanızı paylaşmanız yine istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalmak demektir. Zira kediler yatağa konulduğunda yastıklar gibi yüksek yerlerde uyumayı tercih ederler. Alerjisi olan birisi için bu bir kabustur. Kedi sevgisi baskınsa ise pike ve yumuşak yastıklarla kedilere yatağınızda bir köşe ayarlamak en doğru davranış olacaktır. Bu durum bile kedinin istenmeden tekmelenerek yere düşmesi riskini doğurur. Yalnız uyku iyidir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5 puan)
Tıkla Ara Veterinere Sor?