• Pzt - Cts. 9:00 - 19:00
  • Bizi Arayın 0216 442 23 00
  • Bizi Arayın 0532 698 77 88
  • İstanbul Maltepe

Koruyucu Hekimlik & Aşı Uygulamaları

Son yıllarda evcil hayvan sahiplerinin daha bilinçli bir hale gelmesi ve gelişen veterinerlik hizmetleri sayesinde, koruyucu hekimliğe çok daha fazla önem verilmeye başlanmıştır. Bakımlarını üstlendiğimiz dostlarımıza verdiğimiz sevgi kadar, sağlıklarına da göstereceğimiz özen onları ileride oluşabilecek birçok riske karşı koruyacaktır. Bunu başarmanın yolu ise koruyucu hekimlik hizmetlerinden geçmektedir.

Evcil hayvanlarda, özellikle yetişkinlik dönemine girildikten sonra birçok rahatsızlık ortaya çıkabilmektedir. Koruyucu hekimliğin amacı önem verdiğimiz dostlarımızın düzenli olarak muayene edilmesiyle, ileride oluşabilecek sorunlara karşı tedbir alabilmektir. Bilinçli hayvan sahipleri, konusunda deneyimli bir veterinerlik kliniğine önerilen aralıklarda giderek, gerekli tüm kontrollerin ve aşıların yapılmasını sağlayabilirler.

Koruyucu hekimlik, muayene, teşhis ve tedavi uygulamalarını kapsayan geniş bir yelpazeye sahiptir. Uzman veterinerlerin yapacağı incelemeler, gerekli görülen testler, temizlik ve aşı gibi işlemler koruyucu hekimliğin bir parçasıdır. Bazı sağlık problemlerinde erken teşhisin ne kadar önemli olduğunu bilerek hareket etmeniz ve koruyucu hekiminizin önerdiği adımları izlemeniz, evcil hayvanınızın sağlıklı yaşam sürmesi açısından son derece önemlidir.

Aşı uygulaması ve koruyucu hekimlik, hastalıklara karşı önlem almakta yararlı olduğu kadar, ileride oluşacak yüksek maliyetli tedavileri önlemekte de gerekli bir hizmettir. Evcil hayvanların sağlık sorunlarının düzenli incelenmesiyle yüksek maliyetli tedavi hizmetlerine gerek kalmayacaktır. Bununla birlikte, evcil hayvanlarımızın göz ve diş gibi kontrollerinin yapılması, birçok sağlık sorununu önler ve onların yaşam kalitelerini korur.

Koruyucu hekimlik ve aşı uygulamaları özellikle yeni sahiplendiğimiz evcil hayvanlar için de mutlaka almamız gereken bir hizmettir. Modern şartlarda çalışan, donanımlı kliniğimizde koruyucu hekimlik hizmeti büyük bir hassasiyetle yapılır. Aşıların takibi, düzenli bakım ve temizlik hizmetlerimizle, evcil hayvanlarınızı çeşitli rahatsızlıklara karşı etkin bir şekilde korumak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5 puan)
Tıkla Ara Veterinere Sor?