• Pzt - Cts. 9:00 - 19:00
  • Bizi Arayın 0216 442 23 00
  • Bizi Arayın 0532 698 77 88
  • İstanbul Maltepe

Günümüzde evcil hayvanların sağlık sorunları çok daha donanımlı klinikler ve tıbbi yöntemlerle incelenmekte ve tedavi edilmektedir. Veterinerlik hizmetlerinin çok daha fazla alternatife sahip olmasının yanında, hayvan sahiplerinin de yeterli bilince sahip olması son derece önemlidir.

Sevdiğimiz ve bakımlarını üstlendiğimiz evcil hayvanlarımızı düzenli olarak kontrole götürmek, üzerimize düşen en önemli görevlerden biridir. Böylece onların sağlık sorunlarını erken tespit edebilir, mevcut hastalıkların seyri için de doğru adımların atılmasını sağlayabiliriz. Düzenli muayenenin bir diğer avantajı ise evcil hayvanlarda meydana gelen ve insana geçebilen rahatsızlıkların önüne çok daha kolayca geçebilmektir.

Hastalığa ve evcil hayvanınızın türüne göre birçok tedavi türü bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ayakta tedavi adıyla bilinmektedir. Veterinerlik hizmetleri veren kuruluşlarda uzmanınızın müdahalesi ile birçok rahatsızlık için önleyici adımlar atılabilmektedir. Bilindiği üzere birçok tedavi yöntemi ise ilaç içermektedir.

Bunun dışında, kimi hastalıkların ve rahatsızlıkların giderilmesi için cerrahi operasyon işlemi yapılabilmektedir. Hayvan sağlığı ve tedavisinde en önemli aşamalardan biri de laboratuardır. Evcil hayvanların rahatsızlığının kesin olarak tespiti için hekiminiz laboratuar sonuçlarına ihtiyaç duyabilir. Böylece rahatsızlığa karşı izlenecek tedavi yolları kesin olarak ortaya çıkar.

Laboratuar incelemeleri genellikle şu yöntemleri içerir:

  • İdrar tahlili
  • Gaita tahlili
  • Kan tahlili veya Kan gazları tahlili
  • Çeşitli sağlık testleri (Mikrobiyolojik testler, Biyokimyasal testler)

Tercih ettiğiniz kliniğin yeterli derecede donanıma sahip olması, zamanı etkin olarak kullanmak ve tedavi aşamasına geçmek açısından yararlı olacaktır. Günümüzde pek çok klinikte bulunan test cihazları hızlı bir şekilde tahlil yapabilmektedir. Ancak bazı tahliller büyük merkezi laboratuarlarda yapıldığı için örneğin gönderilmesi ve sonucun bir süre beklenmesi gerekebilir.

Geniş olanaklara sahip veterinerlik hizmetlerimizin önemli bir bölümü laboratuar aşaması oluşturmaktadır. Birçok önemli inceleme kliniğimiz tarafından yerine getirilerek kısa sürede tedavi sürecine geçilir. Hiçbir rahatsızlığın hafife alınmaması gerektiğini dikkate alarak evcil hayvanlarınızı merkezimize getirebilir, muayeneden tedavi aşamasına kadar güvenilir bir veterinerlik hizmeti alabilirsiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5 puan)
Tıkla Ara Veterinere Sor?