• Pzt - Cts. 9:00 - 19:00
  • Bizi Arayın 0216 442 23 00
  • Bizi Arayın 0532 698 77 88
  • İstanbul Maltepe

Bizim hayatımıza en savunmasız canlılar şüphesiz ki hayvanlardır. Dilleri olmadıklarından ötürü çoğu zaman Maltepe Veteriner olarak onların dili olmaya çalışıp, anlamaya çalışırız. Onların bizim sevgimize ihtiyaçları vardır. En ufacık bir sevgi gösterisinde bile bulunduğumuz takdirde bizlere oldukça samimi bir şekilde yaklaştıklarını fark edebiliriz. Bizler can dostlarımıza yardım için 7/24 hazır bulunmaktayız.

Kulak, burun, ağız, pati, deri, diş, iç hastalıkları, viral hastalıklar, parazitler, olmak üzere aklınıza gelebilecek her şeyi sevimli canlılar için yapmaktayız. Muayeneden önce teşhis aşaması da çok önemlidir. Çünkü hastanızda gözle görülür biçimde farklılık görürseniz hastalandığının teşhisini yapabilirsiniz. Mesela durgunlaşmışsa, eskisi gibi aktif değilse, ağzından veya burnundan salyası geliyorsa, dışkısı aşırı şekilde sıvı haldeyse, sürekli uyku halindeyse ne olduğunu anlamanız önemli değil, illa ki bir sıkıntı halindedir. Bu durumlarda da erken teşhis çok önemlidir. Ayrıca hayvanların rahatsızlanmaması için yediklerin de düzgün olması gerekmektedir. Mesela aşırı şekilde şeker, çikolata, abur cubur vs. verilmemelidir. Bu tür davranış hayvanlarda zaman aşımında ileri derecede görme kaybına neden olmaktadır. Özellikle kedi ve köpekler için geçerlidir bu durum. Onların kendine has mamaları vardır onların verilmesi önerilir. Eğer ki mama yoksa ev yemeklerinden de yemeleri mümkündür.

Kediler süt ve türevlerini daha çok severken pişmiş et veya pişmiş tavuk, balık yiyebilirler. Köpekler ise genellikle çoğu şeyi yerler ayırt etmezler. Ayrıca bu noktada şu noktaya Maltepe veteriner olarak değinmek isteriz ki hayvanlara hiçbir şekilde çiğ tavuk veya çiğ et verilmemelidir. Bu onları daha çok saldırgan haline getirebilir. Bünyemizde muayene ile birlikte gerekli durumlarda yoğum bakım ünitesi de mevcuttur. Dileriz ki can dostlarımız o duruma gelmeden bize ulaştırırsınız. Petlerinizin bizde muayene olmasını istiyorsanız dahili numaramızı arayıp randevu talep edebilirsiniz.

Maltepe Veteriner Kliğiniği – https://www.erayvet.com

Sizler can dostlarınızda belli rahatsızlıklar sezdikten sonra bizlere ulaştırdınız. Ve sonrasında muayene ve gerekli tetkikleri yapıldıktan sonra petinizdeki rahatsızlığın teşhisi en kısa zamanda koyduk. Bunu yaparken bünyemizde bulunan son model cihazlarla gerçekleştirmekteyiz. Erken teşhis ve gerekli ve yerinde yapılan muayene çok önemlidir.  Hayvanlar bizim dilsiz canlılarımız olduğundan ötürü sadece işimiz gereği değil, insanlık için de şefkatli yaklaşılması çok önemlidir. Biz onların canını yakmadığımız sürece onlar da bizim canımızı yakmazlar. Özellikle evsiz olan hayvanlar soğuk kış günlerinde yiyecek bir kap yemek ve su bulamadıkları için dirençten düşer ve hasta olurlar. Sokakta görmüş olduğunuz davranış bozukluğu olan petleri bize ulaştırmanızı özellikle rica ederiz. Ve aç olmalarından ötürü de normal durumlara göre daha saldırgan olabilirler. Kendinizi onların yerine koyup empati yapmayı tercih edin. Ayrıca sakatlanmış, yaralı bir can dostumuzu da görürseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Teşhislerin en önemlisi farkına varmak bizce. Biz zaten kliniğimize ulaşan her hasta için elimizden gelenin fazlasını yapmaktayız. Dışarıda sahipsiz olan onlarcası yüzlercesi de mevcut durumda. Bu duruma sessiz kalmayalım ve dilsiz olan canlılarımızın dili olalım. Nefes alan ve canı olan her hayvan biz hayvan severler olarak çok önemlidir. Kliniğimizde detaylı araştırmalar sayesinde hayvanlarımızın hem genel sağlığını hem de yeni başlangıcı olan bir hastalığın mevcut olup olmadığını araştırırız. Bu işlemleri kesinlikle steril ve temiz ortamlarda gerçekleştirmekteyiz. İleri düzeydeki cihazlarımız sayesinde en derin ve köklü araştırmaları Maltepe veteriner olarak yapmaktayız. Ve bünyemizde can dostlarımızın hastalığının teşhisi yapılabilmesi için de tüm cihazlar mevcuttur. Bizler kulak verdik canlıların ne söylediklerine ve onları dinledik. Sizlerin de son derece hassasiyet gösterip hayvanların ne söylediğini anlamaya davet ediyoruz. Her donanım için ekipman tedarik ettik.

Pet Tedavi İşlemi Maltepe Veteriner Kliniği

Tedavi aşaması, muayene ve teşhisden sonra gelen en önemli aşamadır. Petlerinizin gerekli olan tetkikleri yapıldıktan sonra ve hastalığına dair teşhis koyduysak iş zaman kaybetmeden hastanızın tedavisinin yapılması olacaktır. Bu aşamada ne tür rahatsızlığı varsa ona göre işlemler uygulamaktayız. Kesinlikle uzman kişiler tarafından büyük bir titizlikle gerçekleştirilmektedir. Bu aşamada herhangi bir ameliyat yoğun bakım gibi ileri düzeyde tetkikler geçirecekse sizlere bu konu hakkında kesinlikle bilgi geçeriz. Ayakta tedavi mümkünse ayakta tedavisi yapılır, değilse eğer can dostumuz için onların doğalarına göre uygun ortam hazırlayıp orada kalmasını sağlarız. Bu işlemler bizler için gayet kolaydır çünkü bu konu hakkında gerekli olan tüm bilgilere sahibiz. Sizler de petlerinizin iyi derecede tedavi görmesini istiyorsanız güvendiğiniz ellere teslim etmenizde fayda var. Hastaların tedavi işlemleri bittikten sonra karnesine ne uygulamalardan geçtiği kesinlikle belirtilir. Çünkü ileride başka bir rahatsızlığı olup gelirse geçirmiş olduğu yoğun tedavi süreçlerinden daha küçük vücudu daha fazla işlemini kaldıramayabilir. Bu durumda bir sicil oluştururuz ve geçirmiş olduğu tüm hastalıklar hem sistemde hem de karnesinde belirtilir. Hastaların tedavisi bittikten sonra gerekli olan kontrollerin yapılması için sizlerle tekrar iletişime geçmemiz söz konusudur. Çünkü kontrol zamanlarını sizler unutup aksatmış olabilirsiniz. Bu tür durumların da kesinlikle yaşanmasının istemeyiz ve hastayı taburcu olduktan sonra düzenli aralıklarla takip ederiz. Tedavi işlemleri kliniğimizde bulunan büyük ve temiz ortamlarda gerçekleştirilmektedir. Bu alanlara kesinlikle alanında uzman olmayan kişiler girememektedir. Çünkü can dostlarımızın kalabalıktan ötürü tedirgin olmasını kesinlikle istemeyiz. Ayrıca kliniğimizde tüm tedavi işlemleri yüksek cihaz modelleri ile yapılmaktadır. Ameliyat işlemlerinden sonra hastanın kendini çabuk toparlaması ve vücut ısısının da yerine geldiğinden emin olmak için yoğum bakım ünitelerine alırız. Ve bu uygulamış olduğumuz işlemler de hastamızın kısa sürede sağlığını geri kazanmasına neden olmaktadır.

Maltepe Pet Shop

Evcil hayvanlarımızın da bizler gibi özel eşyalara ihtiyacı vardır. Onlara evimizde kurmuş olduğumuz yuvada sıcak bir ortam yaratmak isteriz. Bunun için değişik gereksinimlere ihtiyaç duyarız. Veteriner içinde bulunan Maltepe pet shop bölümümüz, evcil hayvanlarımız için türlü türlü şeyler barındırmaktadır. Mamalar (ıslak ve kuru olmak üzere) ödül mamaları, tasmalar, kedi kumu, kedi evi, köpek evi, kuş yemi, kuş kafesi, uzatma ipleri, tırmanma ürünleri, türlerine göre değişik kıyafetler, mama kabı, şampuanlar, kıllarını taramak için fırçalar, yeni doğan canlılar için türlerine göre biberonlar, tuvalet kapları, göz kulak temizlik losyonları, tırnak makasları, küvet, diş ipleri, hasta veya yeni doğan mamaları, oyuncaklar, toplar kliniğimizde mevcuttur. Gördüğünüz üzere onlar da bizlerin gibi türlü türlü eşyalara gereksinimleri vardır. Evcil olan canlılarım için bunları tedarik etmemiz şarttır. Çünkü bizler onlarla aynı havayı soluduğumuz için bizim sağlığımızı da etkileme olanakları vardır. Özel şampuanlarıyla her hafta yıkanmalı ve ayrıca 2 günde bir kılları fırçalanmalıdır. Aksi halde evimizin içine birikir ve onların yoğun kılları bizim ağız ve burun yollarımızdan vücudumuza girmesine neden olur. Kedileri köpeklere nazaran en öne çıkaran özelliği vücutlarındaki her yerini dilleriyle temizlemesidir. Özenle saatlerce kediler uğraşır kendileriyle. Ve suyu da pek sevmediklerin ötürü kedileri her hafta yıkayabilmeniz mümkün olmayabilir. Onların sağlık ve hijyen bakımından kendilerine has küvetleri olmalı ve sürekli orada yıkanılmalıdır. Aksi halde ciddi boyutta hastalıklar kapmanız mümkün olabilir. Veteriner kliniğimizde ayrıca değişik mamalar da bulunmaktadır. Bunlar; kaplumbağa yemleri, balık yemleridir. Bunların yanı sıra her canlı için farklı olarak vitamin ilaçları da bulunmaktadır. Yeni doğan ve yetişkinler için olan ürünler de ayrı olarak satılmaktadır. Tüm bu ürünlerimize ulaşmak için bizi istediğiniz her an arayıp Maltepe veteriner kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5 puan)
Tıkla Ara Veterinere Sor?