• Pzt - Cts. 9:00 - 19:00
  • Bizi Arayın 0216 442 23 00
  • Bizi Arayın 0532 698 77 88
  • İstanbul Maltepe

Evcil hayvanımızda Narcity Veteriner olarak teşhis koymak  çok önemlidir. Sizler onlara koruyucu ailelik yapıyorsanız ve sağlıklı bir şekilde yaşamına devam etmesini istiyorsanız bizlere ulaştırıp detaylı tetkikler yapmamızı sağlayın. Unutmayın ki sağlık şakaya gelmez. Küçücük bedenleri olsa bile küçücük taşıdığı kalpleri ve canları vardır. Bir hayvanı sahiplenip, o hayvanın hastalığının erken teşhisinde bulunmanız, bundan sonraki hayatı için çok önemlidir. Tamamen steril olan ortamda hastaların teşhisini de koyduktan sonra sizleri bilgilendirip gerekli tetkiklerin başlatılması gerektiğini söyleriz. Sizlerden aldığımız onay doğrultusunda da bu işlemlere başlarız. En son model makinelerimizle bu işlemleri gerçekleştirmeyiz. Sizlere tavsiyemiz şudur ki kesinlikle sertifikası olmayan kuruluşlara can dostlarınızı emanet etmeyiniz. Çünkü onlar daha kendi alanlarında kendilerini geliştirememişlerdir. Bizler bu tür hususlara çok dikkat ederiz ve Narcity veteriner olarak alanımızda uzmanlaştığımız birçok sertifika mevcuttur. Bizler her zaman yerinde tespitler edindik. Yanlış teşhisler yüzünden bir can dostumuzun canının yanmasına kesinlikle razı gelemeyiz. Sizler de evcil hayvanlarınızı işini bilen bir sağlıkçıya teslim etmek istemez misiniz? Erken tanı, gelişmekte olan yeni bir hastalığın tedavisi konusunda da çok önemlidir. Bu sayede hastalık baş göstermeden biz boynunu bükmüş oluruz. Hayvanlar bizim için dilsiz olan canlılardır. Lütfen sizler de bu dilsiz canlıların dili olun ve ne demek istediklerini anlayın. Sık sık muayeneye geldiği takdirde ilerleyen bir hastalığının olması söz konusu olamaz. Bunun için yapmanız gereken zaman ayırıp muayeneye getirmeniz olacaktır. Bizim yaşamış olduğumuz bu dünyada onların da yaşamaya hakkı vardır.

erayvet.com Narcity Veteriner Kliniği

Can dostlarımızda gördüğümüz bazı hastalıklar maalesef ki ileri boyutlarda olabiliyor. Bizler böyle durumlarda hastamızda gerekli örnekleri olup laboratuvar aşamasına gönderebiliyoruz. Bu örnekler ise, Kan sayımı (hemogram); bu örnek hastamızda yeterli kanın olup olmadığına bakılır. Hormon testleri; kan tetkikleriyle yapılan hormon ölçümleri sonucunda hastalıkların teşhisi, hastalıkların seyri yapılabilir. Spesifik hastalık testleri; Bir hücrenin kromozomları üzerindeki özel genler zarar gördüğünde ve bu genler artık düzgün işleyemediğinde beyin tümörünün ortaya çıktığı görülmektedir. Alerji testi; alerji teşhisinde en önemli adım, hastalığın öyküsünü ve belirtilerini iyi tanımlamaktır. Bu öğeler eksik kaldığında, alerji teşhisinde yanlışlar yapılabilir. Mantar testi; bir mantar enfeksiyonunu saptamak, hangi mantar veya mantarların mevcut olduğunu belirlemek, bazen duyarlılık testi için mantarı izole etme ve çoğaltma amacıyla bu test yapılabilir.

Dışkı testi; sindirim kanalında nötral yağların, yağ asitlerinin ve proteinlerin sindirilmesi tespit etmek.
Deri kazıntısı; deri hastalıklarının tanısı çoğu zaman zor, tedavisi ise kesin tanılara gidilmediği takdirde zorlayıcı ve zaman alıcı olmaktadır. Birçok metabolik, hormonal, paraziter hastalıkların sonucu olarak  deri problemleri ortaya çıkmaktadır. Kuduz titrasyon testi; kudurma durumunun olup olmadığına bakılır.
İdrar testi; idrar yolu enfeksiyonu ve böbrek hastalığı olup olmadığı incelenir. Bu tür tetkikler detaylı şekilde laboratuvarda incelenmektedir. Her testin çıkma oranı bir değildir. Bazı test sonuçları bir gün içinde çıksa bile bazıları bir haftayı bulabilirler.

Laboratuvarımız kliniğimizin içinde olması sebebi ile en hızlı ve doğru şekilde hızlı sonuçlar alabilmekteyiz. Hayvanlar da insanlar gibi rahatsızlık gösterebilirler. Sizler bu durumda endişelenmeyin ve Narcity Veteriner ile iletişime geçin. Bizler hayvana gösterdiğimiz özenden dolayı bu tür durumları normal karşılamaktayız.

Uzman profesyonel ekibimiz de her zaman evcil hayvanlarınızın hizmetine hazırdır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5 puan)
Tıkla Ara Veterinere Sor?