• Pzt - Cts. 9:00 - 19:00
  • Bizi Arayın 0216 442 23 00
  • Bizi Arayın 0532 698 77 88
  • İstanbul Maltepe

Varlıklarından büyük keyif aldığımız, yaşamımıza pozitif bir enerji ve sevgi kazandıran evcil hayvanlarımızın sağlığı bizim için son derece önemlidir. Evcil hayvanların fiziksel ve ruhsal sağlığımıza katkı sağladıkları yapılan araştırmalarla ortaya çıkmış bir gerçektir. Onların sağlığı da bizim özen göstermemiz gereken önemli bir konudur. Bundan dolayı onların uzman veterinerlerce düzenli olarak kontrolden geçmesi gerekir.

Evcil hayvanlarımızın çok daha sağlıklı olması için veterinerlerimizin bize önereceği adımları atmamız son derece yararlı olacaktır. Yiyecek seçiminden yaşadıkları ortamın uygunluğuna, temizliklerinden düzenli olarak muayene olmalarına kadar bilinçli tercihler yapmamız, onların sağlığını korumamız bakımından önemlidir.

Düzenli olarak veteriner kontrolünden geçen hayvanlarda oluşabilecek sağlık sorunlarının önüne geçmek çok daha kolay olacaktır. Bunun dışında, belirli bir rahatsızlığı olan hayvanların, doğru tedavi yolları izlenmesi bakımından düzenli kontrol altında olması gereklidir.

Muayene ve teşhis, onların sağlığı açısından kritik iki önemli aşamadır. Hayvanınızın muayenesi aşamasında herhangi bir sorun ortaya çıkarsa, doktorunuz sizden bazı testlerin yapılmasını talep edebilir. Ölçüm işlemlerinden sonra rahatsızlık net olarak ortaya konabilir. Bu aşamalardan sonra, rahatsızlığı tespit edilen hayvanlar için bir tedavi süreci söz konusu olacaktır.

Tedavi, hayvanlarımızın sağlığı bakımından en hassas süreçtir. Bu aşamada konusunda deneyimli veterinerler ve kliniklerden yardım almanız gerekir. Tedavi süreci boyunca hem hastalığın durumu incelenmeli hem de hasta sahibi doğru bir şekilde bilgilendirilmelidir.

Eve gönderilen evcil hayvanlarımızın nasıl bakılması gerektiği konusunda mutlaka doğru bilgilerin verilmesi gerekir. Eğer belirli ilaçlar kullanılacaksa, bunların nasıl ve hangi zaman aralıklarında kullanılacağı mutlaka doğru bir şekilde öğrenilmelidir. Evcil hayvanlar için önerilen tedaviler arasında, ameliyat, ilaçla ya da ayakta tedavi yolları bulunur.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5 puan)
Tıkla Ara Veterinere Sor?