• Pzt - Cts. 9:00 - 19:00
  • Bizi Arayın 0216 442 23 00
  • Bizi Arayın 0532 698 77 88
  • İstanbul Maltepe

Evcil hayvanlarımızın bakımının önemli bir parçası, onların sağlığı ile doğru bir şekilde ilgilenmektedir. Onların sağlığı, yaşadıkları ortamla, beslenmeleri ve sağlık hizmeti almalarıyla doğrudan ilgilidir. Bunun İçin de uzman bir veterinerlik hizmeti almamız gerekir.

Düzenli olarak kontrol gören ve muayene olan evcil hayvanlarda hastalıkların takip edilmesi, oluşacak rahatsızlıklara karşı önlem alınması çok daha kolay olacaktır. Düzenli olarak yapılan muayeneler evcil hayvanlarımızdan bize geçebilecek rahatsızlıklara karşı da önemli bir önlem olarak görülmelidir.

Evcil hayvanlarımızın sağlığında önemli rol oynayan düzenli kontrol veya muayene dışında, teşhis aşaması da son derece önemli bir konudur. Onların sağlığını tehdit eden bir sorun ya da rahatsızlık söz konusu olduğunda, uzmanınız tarafından doğru teşhisin konulması ve buna uygun bir tedavi yolunun izlenmesi gerekir. Düzenli olarak muayene olan hayvanlarda, yeni başlayan bir rahatsızlığa teşhis koymak onların sağlığı açısından son derece yararlıdır.

Erken müdahale hasta evcil hayvanların iyileşme yahut çabuk iyileşme şansını arttıracaktır. Bunun dışında mevcut rahatsızlıklar için de bir teşhis aşaması söz konusu olabilir. Bu durumda doktorunuz tedavinin nasıl devam edeceği konusunda size yol gösterecektir. Her iki durumda da hayvanınızın durumunu net olarak tespit etmek için bazı testler istenebilir.

Teşhis koyma aşamasından önce röntgen, kan tahlili, idrar tahlili veya dışkı tahlili istenebilir. Bununla birlikte veterineriniz sizden önceki rahatsızlıkları görmek için evcil hayvanınızın kimliğini isteyebilir. Muayene ve teşhis aşamaları için başvurduğunuz kliniğe hayvanınızın önceki rahatsızlıkları hakkında belge ya da kimlik götürmeniz yararlı olacaktır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5 puan)
Tıkla Ara Veterinere Sor?