• Pzt - Cts. 9:00 - 19:00
  • Bizi Arayın 0216 442 23 00
  • Bizi Arayın 0532 698 77 88
  • İstanbul Maltepe

Canlılarımızın sağlığı Zümrütevler Veteriner en önemli unsuru  muayene aşamasında görmektedir. Çünkü genel sağlığını kontrol etmek amaçlı yapılır ve bunun belli bir zaman aralıklarında yapılması gerekmektedir. Hayvanların sağlığı bizim hayatımızda da önemli rol teşkil etmektedir. Çünkü bulaşmış bir hastalığın bizlere de geçmesi söz konusu olabilir. Siz siz olun, evcil hayvanlarınızın gerekli muayenesinde aksaklıklar yapmayın. Kliniğimizde a’dan z’ye her şeyine bakılıp gerekli araştırmaları yapılır. Zaman zaman kilosu ve boyu ölçülerek de karnesine işleriz. Ayrıca genel olarak düzenli olarak rutin kontrolleri için muayene ettirebilirsiniz. Hayvanların evcilleşmiş olan ve evcilleşmiş olmayanları da mevcuttur. Bazıları ise gen değiştirerek günümüze gelmiştir. Can dostlarımızın bize çok ihtiyaçları vardır.

Zümrütevler Veteriner Kliniği

Zümrütevler Veteriner olarak; Petlerin türlü türlü hastalıklardan korumak için düzenli olarak aşılarının da yapılması gerekmektedir. Kliniğimizde en baştan sonra kadar can dostlarımız için tedaviler mümkündür. Evcil hayvanlarınıza kesinlikle çiğ et ve çiğ tavuk yedirmemenizi önermekteyiz. Çünkü onları yedikleri durumları daha çok saldırgan haline getirebilir. Kliniğimize gelen tüm canlılar özel makinelerden geçmektedir. El ile muayeneleri yapıldıktan sonra kan tetkikleri alınıp onlar incelemeye gönderilir. Nabız ölçümü de yaparak kalp atış hızlarının normal seyirde olup olmadığı da kontrol edilmektedir. Muayene esnasında olumsuz bir durumla karşılaşırsak eğer sizleri bu konu hakkında bilgilendirip gerekli işlemleri başlatırız. Her şeyde olduğu gibi bu esnada da erken tanı konulması çok önemlidir. Çünkü zamanla hastalığının tedavi olup düzelmesi daha zor hale gelebilir. Onun için düzenli olarak muayenelerini yaptırın. Evcil hayvanınız yemekten kesilmişse, durgunlaşmışa, ağzından salya akıyorsa anlayın ki bu noktada normal gitmeyen durumlar vardır. Bu durumda kesinlikle en kısa zamanda en güvenilir ellere yani uzman bir hekime başvurmanız gerekmektedir. Unutmayın sağlık kesinlikle ama kesinlikle ihmale gelmez.

Zümrütevler Veteriner Tavsiye

Evcil hayvanlarımıza bazı durumlarda türlü türlü şeyler yedirmemiz mümkündür. Bu yedikleri yiyecekler zamanla dişlerde çürümeye ve ağızda koku yapmalarına neden olmaktadır. Bu tür durumları engellemek için zaman zaman ağız ve diş kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Çünkü ağızda oluşan çürükler beslenme ve sindirim sistemini çökertmektedir. Bu durum hayvanlarda şöyle rastlanır hale gelmiştir. Köpeklerin ortalama olarak 3 yılda dişleri %90 oranında çürümektedir. Kediler ise bu süreç değişiklik gösterebilir ve onlarda da %30 oranında çürükler görülmesi söz konusu olabilir. Tabi ki bu onların nasıl beslendiğine de bağlı. Hayvanlara kesinlikle çiğ et ve tavuk ürünleri yedirilmemelidir. Eğer yemelerini istiyorsak pişirip vermemiz daha makul olur. Çünkü onları saldırganlaştırabilir. Ayrıca dişten ziyade ağız problemlerinin nedenlerini araştırıp onların çözümüne de sağlamaktayız. Bir cana sahip çıkmak çok önemlidir.

Evcil hayvanlarımızın en önemli yeri de ağızı ve dişleridir. Yeme içme ve kendini temizleme işlemlerinde dillerini büyük oranda kullandıkları için onların hak ettiği sağlığı vermemiz gerekmektedir. Kesinlikle yabana atılacak ve ya hafif görülecek bir konu değildir. Evde de zaten diş ipleri ve diş fırçaları ile temizliğini yapmanız mümkündür. Veteriner pet shoplarında sadece onlar için üretilmiş ağız bakım ürünleri mevcuttur. Bizler gibi onların da son derece önemli olan bakımları vardır. Zümrütevler Veteriner Kliniğimizde yapmış olduğumuz diş ünitelerinde diş temizlememiz mevcuttur. Evinizde beslediğiniz evcil hayvanın ona hak ettiği kaliteyi yaşatın ve sahip çıkın. Dişiler temiz olursa sindirim sistemi de yiyecekleri çabuk eritir ve herhangi kalıtsal hastalıklara bu sayede yol açmaz. Diş tartarları da ağız kokularına yol açarak canlınızdan kötü kokular sezmesine neden olabilir.

Evcil hayvanınızın tedavisini yaptırmak istiyorsanız yapmanız gereken bizimle iletişime geçip randevu oluşturmanızdır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5 puan)
Tıkla Ara Veterinere Sor?